BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Letní výtvarný tábor ARTefakt

Tvoříš s radostí a zároveň se chceš zdokonalit ve výtvarných technikách a zažít v létě něco nového? A co takhle vyzkoušet výtvarně zaměřený tábor ARTefakt, kde nechybí zábava, umění ani adrenalin? Na letošním táborovém ročníku se seznámíš jednak s tradičními výtvarnými technikami, ale pronikneš také do tajů alternativních výtvarných technik! Tato ojedinělá táborová nabídka platí i pro ty, kteří si myslí, že malovat neumí!


Letní výtvarní tábor

Mně to nejde, mám strach… u nás neplatí! :-) Zbavíme tě strachu z tvoření - nejtěžší je první čára, pak už to jde samo. Malovat přece umí každý a nic není špatně, navíc dětská fantazie nezná hranic. Stačí vzít barvičky do ruky a začít tvořit, kreslit i malovat s námi. Na ARTefaktu získáš nový pohled na umění, zde můžeš bez jakýchkoliv limitů spontánně vyjádřit nejen své vnitřní pocity, ale také v sobě objevit schopnost kreativní seberealizace.

Komu je výtvarný tábor určen?

Pro všechny nadšence tvorby a výtvarného umění od 10 do 16 let, ale i pro úplné začátečníky! Zkrátka pro všechny, kdo prahnou po umění i trošce adrenalinu (lanový park, bongo, koně, lezecká stěna…) a chtějí se zároveň naučit něco nového.

O čem je ARTefakt?

Hlavní náplní není obvyklé trápení účastníků hodinami kreslení či fyzické zátěže. Jde především o to si tento výtvarný tábor užít, naučit se něco nového, a to formou alternativních metod od zkušených lektorů. Během celého táborového pobytu budeme tvořit jednotlivé menší projekty, které spojíme na konci v jedno velké umělecké dílo.

Programová náplň

Hlavní programovou náplní výtvarného tábora je samozřejmě KRESBA (pastelky, voskovky, tužka, uhel) a také MALBA (akvarel, pastel, enkaustika, olejomalba, vodovky, tempery).

Budeme se věnovat tradičním výtvarným technikám, jako je zábavná OPTICKÁ MIXÁŽ (POINTILISMUS) neboli technika tečkování či čtverečkování, která je založená na schopnosti vnímání oka a mysli. Nové možnosti v sobě poznáme v PAPER MARBLINGU (EBRU)), kdy malováním na vodní hladinu pomocí speciálních barev a obtisknutím daného výtvoru na papír nám vznikne hotový obraz. Výtvarně se vyřádíme při AKČNÍ MALBĚ (DRIP PAINTING), kde nápaditým kapáním, cákáním nebo litím barvy a zábavnou hrou světla a čistých pastelových barev budeme tvořit svá výtvarná díla. Vnitřní pocity vyjádříme při TVOŘENÍ VOSKEM (ENKAUSTIKA), kdy nám malováním pomocí horkého vosku a speciální enkaustické žehličky vzniknou úchvatné tvorby. V přilehlém lese si zas vyzkoušíme TECHNIKU KOPÍROVÁNÍ (FROTÁŽ), pomocí této techniky budeme přenášet různorodé reliéfní struktury na papír pomocí válečku, tužky, uhlu nebo křídy. Od malování a kreslení si odpočineme při TVOŘENÍ VÝŘEZEM (PAPÍROŘEZ) tzn., že pomocí tečkování, škrábání nebo propichování otvorů či kontur předmětů do papíru či papírové lepenky nám vznikne konečný obraz. Vlastní fantazii budeme rozvíjet při DVOJITÉ KOLÁŽI (MUCHLAŽ) kde se kreativní tvorbou pomocí tzv. muchláže ve spojitosti s voskovkami, tušemi nebo štětci výtvarně vyřádíme. Kreativní tvorbu si vyzkoušíme při PODMALBĚ NA SKLO (SKLOMALBA), kdy bezpečným malováním pomocí speciálních fix, které drží na skle bez zapékání, vytvoříme umělecká díla a odvezeme si domů spousty hotových výrobků.

Nesmíme také zapomenout na netradiční výtvarné techniky, které na Vás v červenci čekají a kde se společně jistojistě vyřádíme. Spoustu bezstarostné zábavy si užijeme při TVOŘENÍ POMOCÍ PŘÍRODNIN (šišky, jehličí, listy), super legrace nebude chybět ani při MALOVÁNÍ ČÁSTMI TĚLA (dlaní, loktem, nosem či otisky palců), nesmíme zapomenout také na velmi oblíbené malování NETRADIČNÍMI MATERIÁLY (mléko, čokoláda, zmrzlina, barevné ledové kostky), ale i na NEOBVYKLÉ PŘEDMĚTY (bublinková folie, příbory, váleček či duše od kola). Už se těšíte?

V rámci doprovodného programu je pro všechny výtvarné nadšence připraveno krajinné umění LAND ART, neboli zábavné dotváření přírody v lese, stejně tak jako PRÁCE SE SÁDROU (odlitky, otisky, rámečky), BATIKOVÁNÍ (nezapomeňte si s sebou vzít jedno vlastní tričko či kus látky). Samozřejmě nesmíme zapomenout na tvořivou a úžasnou VÝROBU ŠPERKŮ pomocí korálků a quillingu nebo na tvorbu magického kruhu MANDALA pro zlepšení nálady, relaxaci a získaní nové energie pro výtvarné tvoření. Domů si odvezete i několik hotových výrobků při své výtvarné tvorbě z materiálů, které běžně používáte doma Z RECYKLOVATELNÝCH MATERIÁLŮ (toaletní ruličky, plast, CD, sirky). A v neposlední řadě nebude chybět ani oblíbené VYTVÁŘENÍ MÓDNÍ KOLEKCE pomocí přírodnin i netradičními způsoby.


V první řade si na dětském táboře zkusíš rozmanité výtvarné a výrobní techniky na nejrůznější materiály, které potkáme a malovat budeme všemi části těla. Dále, abychom pořád jenom nemalovali, tak si na letním táboře uděláme čas i na lanové aktivity nebo zábavné hry. No a v neposledné radě, aby byl výtvarný tábor co nejzajímavější, tak vás celým táborem provede poutavé téma a letos se tak dozvíme něco málo o umění 15.-20. století!

Zázemí letního tábora

Letní tábory jsou pořádány v moderním a plně vybaveném Resortu Březová, nechybí zde rozmanité zážitkové aktivity, které jsou dle tématu tábora řazeny do programu, ani aktivity pro využití ve volném čase, jako je například bazén, vzduchová trampolína, hřiště Nottingham a další.

Samozřejmostí je stylové ubytování i veškeré další zázemí pro letní tábory.


Zpravodajství z výtvarného tábora ARTefakt

Veškeré pořízené fotografie, videa, včetně online zpravodajství z letního tábora naleznete na Facebook stránkách ZDE.LETNÍ TÁBOR Termín Věk Cena Obsazenost
ARTefakt I. 11.-17.7.2021 10-16 let 4990,-

OBSAZENO


Věková tolerance účastníků: +/- 1 rok


Objednávka tábora: ZDE

Možnosti dopravy do Resortu Březová

Důležité táborové informace pro rodiče

Informace o Resortu Březová a fotogalerie: ZDE

Případné další dotazy k táboru: brezova@istan.cz 

Galerie fotografií:

Další fotografie: 
 1 
 2 
 3 
   další 
artefakt_2017 (1).JPGartefakt_2017 (10).JPGartefakt_2017 (11).JPG
artefakt_2017 (12).JPGartefakt_2017 (13).JPGartefakt_2017 (14).JPG
artefakt_2017 (15).JPGartefakt_2017 (16).JPGartefakt_2017 (17).JPG
artefakt_2017 (18).JPGartefakt_2017 (19).JPGartefakt_2017 (2).JPG
artefakt_2017 (20).JPGartefakt_2017 (21).JPGartefakt_2017 (22).JPG
artefakt_2017 (23).JPGartefakt_2017 (24).JPGartefakt_2017 (25).JPG
artefakt_2017 (26).JPGartefakt_2017 (27).JPGartefakt_2017 (28).JPG
artefakt_2017 (29).JPGartefakt_2017 (3).JPGartefakt_2017 (30).JPG
artefakt_2017 (31).JPGartefakt_2017 (32).JPGartefakt_2017 (33).JPG
Další fotografie: 
 1 
 2 
 3 
   další 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS