BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Vedoucím či instruktorem na Březové? Čtěte zde!

Úžasný resort, dokonalé zážitky, ta nejkrásnější práce! Chcete se stát vedoucím či instruktorem v Resortu Březová? Co musíte umět a co je potřeba udělat? Jaké jsou nároky na vedoucí a instruktory? Co od této práce můžete očekávat? Od kolika let je možno stát se vedoucím? Jaký je mezi pozicemi rozdíl? Co mi tato práce dá? Na všechny a ještě mnohem více otázek odpovídáme v tomto článku! A pojďme si to rozebrat trochu neformálně.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými pozicemi?

Podrobné rozdělení jednotlivých pozic najdete ZDE. Ale nějak zkráceně řečeno, vedoucí je osoba, která spoluvytváří úžasné letní tábory na Březové, zodpovídá pak za skupinku dětí na táboře, podílí se na přípravě programu, ať již během roku nebo pak každý den na táboře. Hlavní vedoucí je nejvyšší metou, kam se v naší pomyslné hierarchii dá vypracovat, to je člověk, kterému svěříme celý turnus letního tábora (někdy i dva) během prázdnin. On je tím šéfem programu na táboře a celého týmu vedoucích. Instruktor je pak profík, který ovládá pokud možno všechny ty úžasné aktivity na Březové a pracuje buď u školních skupin, nebo u rodinek a široké veřejnosti.

 

Co je naše Akademie?

Chceme mít ty nejlepší vedoucí a nejlepší instruktory. Ale ti nerostou na stromech. Dobře víme, že nestačí mít jen nejkrásnější středisko a poskytovat nejlepší služby. Co by to bylo platné, kdybychom měli jen průměrné vedoucí a průměrné instruktory? Proto neváháme investovat maximum času a úsilí do jejich přípravy. Tu jsme podřídili nejnovějším trendům a snažíme se, aby vzdělávání bylo nejen maximálně efektivní, ale pro všechny zúčastněné také velmi atraktivní, zábavné a také dost akční, prostě tak unikátní jako celá Březová. Rozhodně po vás nechceme, abyste šprtali nějaká skripta, připravili jsme pro Vás úžasnou on-line akademii, kde vám prezentujeme celou teoretickou část. Tu si celou pustíte doma, ať už po větších blocích, nebo po kouskách, prostě tak, jak to každému hlavička bere a jak je zvyklý se učit. Výklad je doprovázen obrázky, videem, fotkami, názornými ukázkami.

A tuto část si absolvujete doma. Proč doma? Protože pak přijde praktická část školení a ta je tady na Březové. Předpokládá ale, že tu teoretickou část zmáknete doma. Protože tady, na té krásné Březové, tady prostě vyrazíme hned do akce a do praxe, tady do vás nebudeme tlačit teorii (i když je fakt nutná a nepochopíte bez ní zbytek). Základní akademii a celou praxi pak doplňuje celá řada webinářů, speciálních modulů atd. Prostě - fakt jsme se snažili a celou dobu jsme mysleli na to, abychom to udělali co nejatraktivněji a nejpoctivěji.

 

Jak tedy začít?

Aha, trochu jsme se zapovídali u té akademie. Takže, jak začít, najedete na www.instruktoristan.cz a tady vyplníte přihlášku. Pokud přihlášku vyplníte nedbale, nebo-li, pokud ji odfkláknete, rovnou ji zamítneme. Uznejte sami, my chceme nadšené svědomité lidi, a když uvážíme, jak poctivě k tomu přistupujeme my, k tomu abychom vás toho co nejvíce naučili a udělali z vás skvělé vedoucí a instruktory, tak nás ledabyle a napůl vyplněná přihláška prostě nepřesvědčí. Napište tam toho raději více než méně, ať zbytečně nevypadnete na samém začátku. My vás pak pozveme do facebookové skupiny instruktorů a vedoucích STAN, kde se pak již vše dozvíte a také vám dáme přístup do naší on-line akademie. Čím dřív to uděláte, tím lépe, tím dříve se vám podaří do všeho zapojit!

 

 

Jak to probíhá? Celý ten postup, to učení atd.?

Samozřejmě u každého docela individuálně, podle toho, do jakého projektu je zapojen, ale pokud bychom měli popsat nějaký modelový a hodně zobecňující příklad, který samozřejmě nemusí zcela konkrétně pasovat na každého, ale nějakou představu přece mít musíme, pak pokud předpokládáme že v březnu si podáte přihlášku, tak právě březen (venku je ještě stejně zima, prostě březen, za notebook vlezem) je vhodný k tomu, abyste se prokousali tou teorií, o které jsme ale přesvědčeni, že vás bude bavit. V průběhu března a dubna jsme vám potom samozřejmě k dispozici on-line, na různých webinářích atd., kde odpovídáme na vaše otázky a probíráme a rozšiřujeme vybraná důležitá témata. Paralelně do toho jede sestavování týmů na letní tábory. V květnu se pak s těmi, kdo absolvují teoretickou část akademie, potkáme tady na Březové na praktickém zážitkovém školení.

 

Kdy a kde se můžu pak uplatnit?

Jako instruktor buď u školních skupin nebo u rodiny. Školní skupiny nám běžně jezdí od dubna do června a pak od září do října, někdy i do začátku listopadu. Takže práce instruktora je přesně ve výše popsaných termínech, a to jak ve všedních dnech, tak o víkendech. Práce instruktora u rodinek a široké veřejnosti je pak o víkendech v květnu, červnu a v září. Práce praktikanta, vedoucího a hlavního vedoucího je pak samozřejmě o letních prázdninách na letních táborech. Ale to vše se už dočtete v jednotlivých kartách ZDE.

 

Co pro to musím udělat?

Řekněme že už jste vyplnili přihlášku, na www.instruktoristan.cz  jste dokonce už ve facebookové skupině a po večerech sledujete naši on-line akademii, baví vás to a začínáte být pro tuto práci nadšeni, nezapomeňte na jednu důležitou věc a to ani během studia naší akademie! Musíte si o tu práci vždycky tak nějak sami říct, napsat nám...Hele o tenhle tábor bych měl/a přesně zájem, nebo tyhle víkendy, v červnu mám po zkouškách na VŠ, můžu naskočit ke školním skupinám, nebo - chtěl bych se stát hlavním vedoucím, ale potřebuji od vás tu a tu podporu...vždycky myslete na to, že "Líná huba = holé neštěstí", když se sami neprojevíte, můžeme váš talent přehlédnout. Aktivně se proto zapojujte!

Ideální věk

Do akademie bereme všechny, kterým nejpozději v červnu aktuálního roku bude 16 let. I když v tomto věku ještě nemůžete fungovat na letním táboře jako plnohodnotní vedoucí, můžete se již na kariéru vedoucího či instruktora připravovat a nebojte se k nějakému uplatnění a k nějaké práci se taky dostanete.

 

 

 

 

Přečteno: 756x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS