BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Vysokolanové centrum

Vysokolanové centrum

Projděte se ve výšce devíti metrů, ukažte svoji odvahu, obratnost a vynalézavost při překonávání lanových mostů, neposedných třmenů, zdánlivě jednoduché sítě či vratkých oblouků.

Naše vysokolanové centrum na Březové má tři základní okruhy. Dva okruhy jsou prakticky identické, mají 5 překážek a jsou řazeny do základních programů. Třetí základní okruh je taková raritka, říkáme mu "okruh pro prťata" překážky na něm jsou uzpůsobeny těm nejmenším.

Jednotlivé překážky:

Volné lano: Jdete nohama po spodním ocelovém laně a přidržujete se lana, které je trochu volné a musíte do něj "přepadnout" a pak až se do něj zapřít, čímž se vám naskytne jedinečný pohled na hloubku pod vámi.

Splachovadla: Nohama jdete po spodním ocelovém laně a rukama se přidržujete za lana svisle visící z vodorovně uvázaného nosného lana.

Girlandy: Jsou to oblouky z lana, volně visící z vodorovně upevněného nosného lana. Vaším úkolem je překračovat z obloučku do obloučku, přičemž se přidržujete nosného lana.

Barmský most: Jedna z nejsnažších překážek v našem lanovém centru.

Síť: Jedna z klasických překážek jakou najdete snad v každém vysokolanovém parku. U nás se můžete setkat hned se dvěma variantami této překážky. U "pevné" je síť na horním i spodním okraji vypnuta ocelovým lanem. U "volné" varianty je síť ukotvena jen nahoře a spodní konec volně visí.

Třmeny: Jsou to krátké trámky, navázané na svislých lanech. Třmeny jsou pohyblivé ve všech směrech a zkrotit je není vůbec snadné.

Lavičky: Jedná se o vodorovné dřevěné trámky, zavěšené na nosném laně. Lavičky jsou dost vratké, dost se houpou, ale když překonáte prvotní strach, zjistíte, že je to v podstatě snadná překážka.

Svislé laťky: Překážka připomíná tak trochu položený žebřík. Jdete po spodním ocelovém laně a přidržujete se jen za svislé trámky vzdálené od sebe cca 2m.

Pneumatiky: Tato překážka je hodně podobná Třmenům. Jedná se o pneumatiky zavěšené na svyslých lanech.

Na vysokých lanech se jistí tzv. ferratovým jištěním, kdy má lezec dvě karabiny na metrovém laně a zapíná se na ocelové lano ve výši ramen. Na plošině mezi překážkami se lezec postupným přepínáním karabin přejistí na další překážku Toto jištění je naprosto bezpečné a rychlé.

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Rambodráha
Lukostřelba
Skok do prázdna
Bungee-trampolína
Bazén
Nízká lana
Bungee-running
Paintball
Airsoft
Noční hra
Zorbing
Let balónem
Rafty
Démonická lanovka
Vysoká lana "velký okruh"
Jákobův žebřík
Diskotéka
Sportoviště
GPS
Larp
Týmpark