BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Letní larpový tábor Hra o trůny

Již čtvrtým rokem se Březová na 10 dní v sprnu mění na daleké Západozemí, kde mezi starobylými rody probíhajítvrdé boje o Železný trůn na dětském letním táboře Hra o tůny, který je inspirovaný jedním z nejslávnějších televizních seriálů! Larpový letní tábor Hra o trůny je spojením role play, intrík a bitev. Pokud se chceš i ty stát součástí dětského tábora, není nic jednoduhšího, jak si vytvořit postavu a přijet si zahrát s námi. Je jenom na tobě, na kterou stranu se na letním táboře Hra o trůny postavíš!


Letní larpový tábor plný RP, intrík a bitev

LARP pochází z anglického spojení Live Action Role Play (RP= role play), tedy hraní vybraných rolí tzv. na živo. Pomocí kostýmů, Vašeho chování a rekvizit ztvárňujete smyšlené postavy. Ty si můžete předpřipravit podle charakterníku (který naleznete na facebookových stránkách), případně vyberete z nabídky, kterou organizátoři zveřejňují na sociálních sítích. Svými činy pak ovlivňujete dění v daném herním světě.

Intriky jsou každodenní částí tábora. Na začátku se hráči rozdělí do rodů a po zbytek tábora taktizují a rozhodují o tom, jak naloží s jednotkami, surovinami a městy svého rodu. Nedílnou součástí našeho tábora jsou bitvy, které se konají každý den na základě vyhodnocených intrik z minulého dne, kdy se hráči chopí zbraní a půjdou bránit svůj či spojencův rod.

Příběh letního tábora

Intriky

Přesuneme se do doby, kdy král Severu Jon Sníh či Matka Draků Daeneris jsou již dávno minulostí, válka (minulý ročník) pominula a v Západozemí vládl na dlouhou dobu mír a pořádek. Po této válce, která byla pro všechny strany velmi krutá, se mnohé změnilo. Rod Lannisterů, od nepaměti jedna z největších dynastií, ztratil za války mnoho území a bohatství, díky čemuž upadl do chudoby a nyní je pouhou vzpomínkou na jeho předešlou slávu. Moc nad jeho územím připadla v této době již nemalému rodu Serrett, jenž byl dříve vazalem Lannisterů.

Nedaleko v říčních krajinách, kde vládl mocný rod Tully, vzplála rebelie vazalského rodu.Teď nad většinou Tullyjského území létá mocný stříbrný orel rodu Mallisterů. Zákeřný Kraken se stáhl do svého doupěte na dně moří a modrý Sokol,kterýlovil v horách a v Údolí,stále loví na svém malém území. Avšak nová jiskra může zažehnout další období válek, které by dozajista celé Západozemí vyčerpalo po všech stránkách.


Na Západozemí se podíváme tak, jak nikdy předtím

Přidali jsme nová neutrální území jako například Medvědí ostrovy, Tarth a mnoho dalších. Rod Martell usedl na trůn, nové rody Serrett a Mallister se chopily vlády místo svých neschopných předchůdců a stávají se novou hratelnou frakcí. Zatímco rod Lannister a Tully se poníženě stáhly zpět do svých sídel, kde se dočkali svého konce v zapomnění.

Rody Greyjoy a Arryn se rozhodly nezasahovat do záležitostí marnivých lordů, a proto jsou jen neutrálními frakcemi. Předělaný a zjednodušený systém intrik jistě taktéž potěší. Zahrnuje herní území o 40 polích, rodové jednotky, každé s vlastními bonusy pro každý rod a mnoho dalších vylepšení.


RP

Mnoho let panovala válka mezi městy Pentos a Braavos. Když kladivo války utichlo, nad městem Pentos zavládl klid. Byl to ovšem klid velmi zdánlivý. V pozadí všeho se totiž vždy najde někdo, kdo by nakonec chtěl získat největší moc. Pentos je velké přístavní město. Je velmi zalidněné a díky jeho geografickému umístění se zde střetává mnoho kultur.

Lidé jsou zde velkými milovníky písní a libují si v pestrobarevnosti. Mnoho mužů si barví svůj vous či vlasy různými barvami. Mluví se zde převážně nižší Valyrijštinou a mezi nejrozšířenější víru řadíme víru v R'hllora, který má svůj nevětší červený chrám umístěný ve středu města. Najdeme zde však mnoho menších náboženských kultů a skupin podivínů, které mají po městě své svatyně. V Pentosu znamená bohatství moc. U moci je princ s radou zámožných magistrů. Princ má ovšem spíše ceremoniální funkci, a proto ve skutečnosti moc mají pevně v rukách magistři.

Středem zájmu oblasti RP pro nás bude město Pentos, kde se budou odehrávat veškeré herní aktivity. Hráč bude moci zaujmout pozici veleváženého bohatého občana či špinavého vraha, který tráví většinu svého času ve stokách pod městem. Volba postavy je zcela na hráči, chcete mít moc a hýbat s vývojem celého města? Vystačí vám dobře placená práce, která nevyžaduje, abyste si "zašpinili" ruce? Nebo byste snad chtěli zkoumat tajemstvím zahalenou magii starého kontinentu? Volba je na Vás, přijeďte si vyzkoušet úžasný svět "Písně ledu a ohně"!


Co s sebou na dětský tábor?

Měkčené zbraně budou po předchozí domluvě k zapůjčení spolu s oděvním rozlišením pro jednotlivé strany tzv. varkoče, půjčujeme je za poplatek 150 Kč. Pokud si však chcete užít ještě větší zábavu, doporučujeme vyrobit si obojí doma.

Pokud již víte, koho budete ztvárňovat v RP, může Vám správný kostým pomoci vžít se do postavy. Zároveň Vám dobrý kostým umožní získat mnohé výhody do RP. Například životy navíc za zbroj, více peněz za elegantní oděv urozeného dvořana a další.

Více se dozvíte na táborovém Facebooku (https://www.facebook.com/groups/613275452038004/), kde nalezne rovněž rady, návody a tipy jak na to.


Prostřednictvím facebookových stránek vám navíc bude představeno několik významnějších postav, jejichž hraní se budete moci ujmout.


Zpravodajství z letního tábora Hra o trůny

Veškeré pořízené fotografie, videa, včetně online zpravodajství z letního tábora naleznete na Facebook stránkách ZDE.LETNÍ TÁBOR Termín Věk Cena Obsazenost
Hra o trůny 11.8.-20.8. 2018 13-18 let 5680,-

OBSAZENO


Věková tolerance účastníků: +/- 1 rok


Objednávka tábora: ZDE

Svozová doprava: Praha, Brno, Třebíč

Důležité táborové informace pro rodiče

Informace o Resortu Březová a fotogalerie: ZDE

Případné další dotazy k táboru: brezova@istan.cz


 

Galerie fotografií:

hra o truny_2017 (1).jpghra o truny_2017 (10).jpghra o truny_2017 (11).jpg
hra o truny_2017 (12).jpghra o truny_2017 (13).jpghra o truny_2017 (14).jpg
hra o truny_2017 (15).jpghra o truny_2017 (16).jpghra o truny_2017 (17).JPG
hra o truny_2017 (18).JPGhra o truny_2017 (19).JPGhra o truny_2017 (2).jpg
hra o truny_2017 (20).JPGhra o truny_2017 (21).JPGhra o truny_2017 (22).JPG
hra o truny_2017 (23).JPGhra o truny_2017 (3).jpghra o truny_2017 (4).jpg
hra o truny_2017 (5).jpghra o truny_2017 (6).jpghra o truny_2017 (7).jpg
hra o truny_2017 (8).jpghra o truny_2017 (9).jpg
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS