BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Akademie

Baví tě organizovat aktivity pro děti a mládež? Přijde ti tato práce krásná a záslužná? Chceš se tuto práci naučit skutečně dobře? Pak je tu pro tebe naše akademie.

Vítej v akademii

Přes zimu jsme na ní velmi intenzivně pracovali a vytvořili jsme dílo, které rekapituluje výběr z našeho know-how jak se stát skvělým instruktorem, vedoucím, animátorem, vychovatelem, a bůhvíjak se ještě těmto pozicím říká. Dohromady jsme připravili téměř 7 hodin výukového videa, kterým tě provede několik velmi zkušených lektorů a každý z nich se s tebou podělí o svoje know-how.


To, jestli máš talent pro práci s dětmi a mládeží ti nezaručíme, to ukáže až praxe. Ale určitě ti zaručíme, že dostaneš velmi hutný teoretický základ, který pro svoji práci potřebuješ. Samozřejmě se do sedmi hodin nevejde všechno a práci s dětmi se člověk učí celý život.

Top výběr

Vybrali jsme jen to, co považujeme za nejdůležitější a také za nejzajímavější. Zdrželi jsme se proto toho, co si můžeš nastudovat jinde. A další věc - jsou to skutečně všechno poznatky z praxe.

Historie Akademie

 

A možná ještě jedna věc - proč se naše akademie jmenuje STAN INSTRUCTOR ACADEMY? Vychází totiž ze základů zážitkové pedagogiky, kterou jsme před cca 12-ti lety vytvořili v rámci sdružení STAN - které sdružovalo ty nejlepší instruktory a především průkopníky v oboru, lidi, kteří v ČR stavěly první prvky zážitkové pedagogiky, lidi, jejich jméno mělo mezi pedagogy skvělý zvuk. Když jsme pro vás připravovali novou akademii, koukali jsme na tyto staré základy a zjistili jsme, jak jsou i po tolika letech skvělé a platné. Což ale neznamená, že jsme je důkladně nezmodernizovali a přešili na míru dnešní době. Ale na památku této původní akademie, jsme se rozhodli ponechat jí její původní název STAN INSTRUCTOR ACADEMY


 

 

Celou akademii jsme pro Tebe připravili zdarma. Je ale určena jenom těm, kteří chtějí jakkoliv participovat na programu u nás, ať již jako dobrovolníci, praktikanti, instruktoři, vedoucí...ale u nás. Nechceme se zatím o naše know-how úplně dělit s ostatními. Už proto, že od nás často stejně ve velkém opisují. Jenže - akademie je jenom část - důležité je i pozdější vedení a vyhodnocování. A nechceme aby jen někdo opsal úkol a myslel si, že teď ví všechno. Přeci jen, to co v této akademii poskytujeme má nějakou hodnotu. Je to takový náš poklad.


Komu je určena?

 

Dohodli jsme se ale, že kromě všech vedoucích, instruktorů a praktikantů a zájemců o práci s dětmi buď v našem spolku, nebo na Březové, nebo v mikroregionu akademii zdarma zpřístupníme také:

A) všem, kteří studují pedagogické obory a budou buď v našem spolku, nebo v Resortu Březová vykonávat svoji školní praxi

B) všem kteří ještě pro svůj věk nemohou být praktikanty, vedoucími nebo instruktory, ale chtěli by jednou být, táhne je to k práci s dětmi a mládeží, chtěli by být tvůrci úžasných programů. I jim akademii zpřístupníme. Třeba uvidí, že to, co doposu považovali za "hraní si s dětmi" je docela náročné řemeslo, které vyžaduje hodně práce a poctivosti.


 

Otevření Akademie 2022

Akademie bude zde otevřena od 1.4.2022

A otevřením akademie to nekončí. Chystáme toho mnohem víc! On line setkání, workshopy, semináře a mnohem víc!  Zkrátka1.4. 2022 zde najdeš všechny potřebné informace a přihlášku, kterou ti obratem schválíme a dáme ti přístup do akademie.


Z čeho se akademie skládá?

Akademie stojí na čtyřech pilířích a každý z nich se zaměřuje na jinou oblast lidského vnímání a i na to, že různí lidé se učí různým způsobem. Někdo se raději bude nekompromisně probíjet praxí, někdo si zase mnohem raději všechno prvně nakouká na videu. Někdo se rád začte do podkladů, jiný se raději na všechno vyptá na on-line semináři. Zkrátka, snažili jsme se vymyslet čtyři pilíře, aby se vám to vše učilo samo, lehce a s elegantní samozřejmostí. A také pokud možno s okamžitou zpětnou vazbou. Pojďme si tedy tyto čtyři pilíře pro rok 2022 představit. Na rok 2023 budeme pracovat na dalším rozšíření a necháme vás také zhodnotit, co vás nejvíce zaujalo a oslovilo.  


  • Základní výuka
  • On-line konzultace a setkání
  • Workshopy
  • Praxe


Základní výuka

Základní výuku představuje již v úvodu zmíněných 7 hodin různých videokurzů, školení a výuky, které jsme pro vás připravovali celou zimu. Je to průřez celým oborem práce s dětmi a zážitkovou pedagogikou. Je to nutná teoretická výbava, ale můžeme vás ujistit že nesmírně zajímavá. Spoustu věcí, které se zde naučíte použijete později i v běžné životě.

 

On-line konzultace a setkání

Mimořádně zajímává část naší akademie! Připravili jsme desítku témat a každý první čtvrtek v měsíci počínaje letošním květnem (s výjimkou prázdnin, ty v tomto případě platí i pro akademii) se kdokoliv z účastníků akademie může připojit na cca 90-ti minutové on-line setkání, a každé toto setkání je věnováno určitému tématu v oblasti práce s dětmi a mládeží, osobnímu a osobnostnímu rozvoji či různým zajímavým situacím, se kterými se můžeme při práci s dětmi a mládeží setkat. On-line setkání jsou koncipována systémem 30 + 30 + 30 tedy 30 minut úvodu do tématu, 30 minut modelových situací se zapojením zúčastněných a 30 minut diskuse. Samozřejmě se nejedná o "pevnou stopáž".

 

Na jaká témata se můžete těšit do konce roku 2022?

  • Květen: Vedení týmu a role v týmu
  • Červen: Šikana a nové formy šikany, jak je poznat a jak řešit
  • Září: Různé druhy osobností dětí a mladých
  • Říjen: Jak motivovat děti a tým
  • Listopad: Individuální péče o dítě
  • Prosinec: První pomoc a včasná reakce

 

Nutno u těchto on-line setkání říct, že se nejedná o přednášku! Jedná se spíše o diskusi, úvod do tématu, výměnu zkušeností, ale samozřejmě vždy pod vedením zkušeného lektora.

Pozn. Harmonogram vyhlášených témat se může měnit.

 

Workshopy

Workshopy jsou jedno nebo vícedenní akce pořádané k získání dovedností přímo na místě. Na každý rok budeme připravovat dva až tři workshopy. Workshopy se budou konat v září a v říjnu 2022, vždy o víkendu. Témata a termíny workshopů budou vyhlášeny začátkem května.

 

Praxe

Praxe je nejkrásnější a rozhodně nejpřínosnější část naší Akademie. Zatímco první tři části jsou určeny úplně všem vedoucím, praktikantům, hlavním vedoucím, instruktorům a dalším zájemcům, praxe je především pro nováčky. A děje se na letních táborech. Nováček (často v pozici praktikanta nebo začínajícího vedoucího) se pod vedením zkušeného hlavního vedoucího naprosto plnohodnotně zapojí do letního tábora. Každý den (nebo skoro každý den) ho ale čeká spolu s ostatními nováčky posezení s naším "Koučem", kde se rozebírá zpětná vazba, co se daří a nově nabyté zkušenosti.

 

 

 

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS