BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Školní sezóna 2020 se blíží!

Jaké novinky pro školy v přírodě a školní výlety v Resortu Březová přinese rok 2020? Jaké budou změny v programech? A kde se bere inspirace? O nadcházející sezóně školních pobytů si povídáme s Jiřím Špačkem, spolumajitelem Březové

.

.

.Co se děje teď v zimě, když koncem října odjedou z Březové poslední návštěvníci?

Opakuje se to, co každým rokem. Hned s odjezdem posledních návštěvníků se začne stavět, opravovat a jede se na plné obrátky. Máme pět měsíců na to posunout Březovou zase dál.

Tento rok jsme dokonce stavěli i celé léto, protože se dělalo na úplně nových projektech, kam návštěvník ještě neměl přístup, takže se mohlo pokračovat i za plného běhu sezóny. Práce bylo totiž tolik, že jen za zimu bychom to určitě nestihli.


Co se chystá do příštího roku?

Já se na příští rok osobně hodně těším, protože konečně pustíme do provozu novinky, na kterých už pracujeme více než dva roky. Jedná se o unikátní TOP atrakce Březové, první z nich je SHERWOOD, unikátní čtyřpatrový zbojnický hrad, ve kterém čeká na návštěvníky spousta různých, většinou interaktivních, úkolů. Stavba je jedinečná nejen tím jak vypadá, ale především tím, "co umí". Poměrně obtížně se to popisuje, mnohem víc napoví až první videa, která zveřejníme někdy v průběhu zimy.

Jedinečnost projektu je v tom, že se jedním kliknutím tento celý hrad, resp. jeho obyvatelé a obtížnost úkolů přizpůsobí i věku účastníků, umožňuje navíc denní i noční verzi. Na stavbě a jejím vnitřním vybavení jsme spolupracovali s jednou německou a jednou rakouskou firmou, které patří mezi špičky ve svém oboru. Ale jak říkám, více napoví až videa, která chystáme na zimu. Mimochodem Sherwood bude řazen do většiny školních programů


A Temné údolí?

Temné údolí je druhý velký projekt, který připravujeme na start 1. dubna 2020. Vše začíná u tajemného kamenného místa, kde v chýši pod balvany sídlí čarodějnice, která návštěvníkům vypráví o zakletém městě v temném údolí a svěří jim úkol. Město v temném údolí je bludištěm plném zkamenělých, tedy v našem případě spíše "zdřevěnělých" obyvatel, nad městem se pak tyčí tvrz, do které se vstupuje přes podzemní chodbu.

Tady chci zmínit, že podobně jako Sherwood je celá tato atrakce nastavitelná podle věku účastníků, navíc má různé scénáře v denním i nočním režimu. Takže napínavý ale spíše pohádkový scénář přivítá ve dne nejmladší návštěvníky, za soumraku pak jiný scénář připraví starším návštěvníkům nejen napětí, ale i trochu toho strachu.


A kromě Sherwoodu a temného údolí? Stihne se vůbec něco dalšího?

Určitě, plánujeme ještě dokončení pirátské vesnice, No jak vidíte, zimní, nebo jak my říkáme stavební sezóna bude pořádný fofr, ale jsem přesvědčen že to dáme, a že příští rok si školy tyto novinky pořádně užijí.


Po dokončení těchto novinek bude už Březová kompletní?

Ne to nebude asi nikdy.


Jak to?

Protože pořád je co zlepšovat a navíc přicházejí nové a nové nápady. Některé věci také probíhají permanentně aniž by si jich návštěvník na první pohled všimnul, možná si jich dokonce všimne až po několika letech. To je třeba zeleň na Březové, letos jsem měl úžasný pocit když jsem viděl, jak si paní učitelky fotí naše skalky nebo kytky, protože třeba právě v investicích do té zeleně je za ty roky obrovská spousta peněz a hlavně úsilí a ten výsledek se prostě nedostaví hned. Ale zeleň na Březové je něco, čemu se chceme věnovat stále víc a víc a zrovna teď připravujeme výsadbu dalších 80-ti stromů na Březové a to velké druhové pestrosti.


Takže Březová bude příští rok ještě zelenější?

Určitě. A nejde jen o stromy, ale i o travnaté plochy, kytky, vodní plochy...zkrátka Březová má být přesný protiklad toho, jak vypadájí dnes velká města - samý beton a sklo, tady to mají být výhradně tradiční materiály tj. dřevo a kámen ponořené do zelené oázy. A u té zeleně a stromů nejde jen o pocity, pohodu, atmosféru a estetickou funkci, ale o strategickou věc.

Všechny ty stromy a vodní plochy přirozeným způsobem stíní a ochlazují, což třeba v horkých letních měsících, kdy každé léto prakticky přepíše teplotní rekordy, vytváří na Březové proti rozpáleným městům úplně dokonalou a příjemnou oázu k rekreaci a odpočinku. Má to něco do sebe, dokonce ten efekt je větší než jsem si byl schopný dřív představit. Lidi to uklidňuje, prostě se zde cítí dobře. Na tohle téma by se dalo povídat ještě hrozně dlouho.


A z těch nových ostatních nápadů něco prozradíte?

Ano vraťme se zpátky k těm atrakcím, jakmile se nám úspěšně rozběhne Sherwood a Temné údolí, pustíme se do nového projektu, který bychom rádi představili návštěvníkům v roce 2021, jedná se o indoorovou aktivitu napínavé laserové bludiště stylizované do podoby Muzea se středověkými exponáty.

Ale to už jsme v roce 2021 a to je ještě daleko, i když v tuto chvíli už jsou přípravy této aktivity v plném proudu, takovéto projekty se chystají poměrně hodně dopředu.


Vraťme se k nadcházející školní sezóně. Co se chystá dalšího kromě projektů o kterých jsme si povídali?

Tak v prvé řadě letos přepracováváme úplně všechny školní programy na novou, podstatně vyšší úroveň. Právě dokončení těch nových projektů o kterých jsme si povídali to umožňuje, a byla to ta poslední věc, na kterou jsme netrpělivě čekali, protože právě tyto projekty dávají ten zásadní impuls do nových programů, přinášejí něco zásadně nového. A pak je tu spousta a spousta dalších "detailů" které zpříjemní pobyt na Březové.


Jaké detaily máte na mysli?

Když mám před sebou investiční plán, tak tyhle "detaily" zabírají více než tři hustě popsané stránky. Jenže to že jsme už 15 let jednička na trhu školních pobytů není jen zásluhou těch velkých projektů, ale právě těch detailů, které třeba nejsou vidět úplně na první pohled tak, jako když zde vyroste 16 metrový Sherwood.

Jedná se třeba o dokončení vytápění všech chat tepelnými čerpadly, další vylepšení servisu pro pedagogy, navigační systém po středisku, vybavení kuchyně... Nebo také další vylepšení stravování, kterému se mimochodem letos dostalo od pedagogů skvělého hodnocení, přesto ho chceme posunout ještě na vyšší úroveň!


Máte na mysli hodnocení pedagogů v závěrečných dotaznících?

Ano, tam strava letos bodovala skvěle. A když už jsme u těch dotazníků, pročetli jsme poctivě a pečlivě všech snad 600 dotazníků, které nám pedagogové vyplňovali a je tam spousta dobrých postřehů a nápadů, které jsme už zapracovali do investičního plánu.

A já jsem za ty dotazníky hrozně rád, protože nám to umožňuje vidět náš vlastní resort jejich očima, a to je pro nás nesmírně důležité a za druhé právě těchto 600 párů očí si je schopno všimnout spousty detailů, které bychom třeba my přehlédli, nebo nepovažovali za důležité a přesto vidíme, že pro našeho návštěvníka důležité jsou.


Můžete nám ještě říct něco o připravovaném kempu? Proč zrovna kemp a ne třeba další chatky?

Protože je spousta škol, které chtějí pojmout školní výlet či sportovní kurz akčněji, nebo zde může být i druhá motivace a sice mimořádná ekonomická výhodnost. Samozřejmě ubytování v kempu je určeno starším žákům a středoškolákům. A kempování zažívá v dnešní době takový boom, že stan má doma skoro každý.

Chceme tak nabídnou krásný zelený plácek přímo v Resortu pro skupiny max. 60 žáků či studentů, kteří by mohli využívat všech služeb resortu včetně programu a samozřejmě stravování, přitom však bydlet ve vlastním stanu. A i dyž by se do kempu vešlo i 100 lidí, my chceme držet právě maximální hranici na těch 60, aby to byla taková pohoda. Takže jsme zvědavi, jaký to bude mít úspěch, věříme že si náš kemp své příznivce najde.


Má Resort Březová vůbec nějakou konkurenci?

Ne, rozhodně v tuto chvíli nemá. Určitě ne v rámci České republiky. Samozřejmě ještě před několika lety nedal úspěch Březové mnoha našim tehdejším konkurentům spát a začali poměrně ve velkém opisovat naše programy, což nás v jednu chvíli docela zlobilo, ale protože jen opsali program, aniž by k tomu měli jakékoliv potřebné vybavení a know-how, tak jim to mnoho úspěchů nepřineslo.

Posledních pět let masivního rozvoje Březové pak tyto nůžky mezi námi a konkurencí rozevřelo zcela zásadním způsobem, takže pozice Březové je v tuto chvíli prakticky neotřesitelná. Stojí za tím samozřejmě velké investice a mimořádné úsilí všech, co se na tom podíleli, ale samozřejmě i naše know-how a vlastní vývoj. A ten stojí ve velké míře na spolupráci se zahraničními firmami, právě především v oblasti vývoje těch největších projektů.


Odkud jsou zahraniční firmy se kterými spolupracujete?

V tuto chvíli dominuje Německo, Rakousko a USA. Jsou to země, které jsou v oblasti právě nejrůznějších zážitkových aktivit - od vybavení pro lanová centra, přes digitalizaci, kybernetiku a robotiku, ale jakékoliv další oblasti o mílový krok před ČR. Tam je to velmi perspektivní a dynamické odvětví.

Takže společně se snažíme dát dohromady naše a jejich know-how. Jsme samozřejmě limitováni rozpočtem, protože tyhle věci jsou bohužel nesmírně drahé a tak musíme každou investici např. do vybavení z Německa velmi důkladně promyslet, než ji zrealizujeme, abychom, když už to investujeme, dostali přesně to co chceme a bude mít pro nás význam a bude nám sloužit dlouhé roky.


Co říci závěrem?

Vrátím se k té jedné otázce, jestli bude Březová někdy úplně dokončená. Já jsem řekl že nikdy. A taky v to svým způsobem doufám, protože nás ten neustálý rozvoj a posouvání laťky každoročně výš prostě hrozně baví a naplňuje. Máme rádi výzvy a to už patnáct let. A když vidím ten zájem škol a vůbec všech návštěvníků, tak vidím že to děláme dobře a to nás motivuje ještě víc.


Pokud přemýšlíte o jakémkoli pobytu na střediscích STAN věřte, že ze všeho nejdůležitější je rezervace Vašeho termínu! Vše ostatní - výběr programu, finální upřesnění počtu míst atd. je možné řešit až později, nicméně volné termíny Vám nemůžeme zaručit ani téměř rok dopředu! Na rezervaci data je tedy nejlepší čas právě teď!

Školní pobyty Outdoor Resort Březová from STAN on Vimeo.

Přečteno: 1122x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS