BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Informace k testování před letními tábory

Vážení rodiče, milí táborníci, omlouváme se, že to tak trvalo, ale teprve včera rozhodlo ministerstvo zdravotnictví o konečné podobě požadavků na testování účastníků letních táborů. Čtěte prosíme pozorně a prosím respektujte naše doporučení.

Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc): Aktualizováno dne 7.7. na základě nových podkladů MZCR a souvisejících doporučení Asociace dětské rekreace:

 

 

A) PCR test starý max. 7 dní (doporučujeme ale co nejčerstvější!, ideálně do 2 dnů!)

B) Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů

C) 2 dávky očkování + 14 dnů

 

Pouze u sedmidenních táborů akceptujeme i antigenní test (starý max 72 hodin)  provedený na oficiálním odběrovém místě, nicméně, mělo by se jednat o zcela výjimečnou situaci, i zde jednoznačně preferujeme PCR test! Upozornění - pokud jste byli s dítětem na PCR testu a do doby odjezdu nemáte výsledky, je jediným řešením dovézt dítě na tábor později, hned jak obdržíte výsledky PCR testu. Není možné postupovat tak, že rychle necháte udělat dítěti ještě antigenní test. V ČR se letos opakovaně stalo, že antigenní test vyšel negativně a poté - až bylo dítě na táboře dorazil pozitivní výsledek PCR testu. Této situaci se chceme za každou cenu vyhnout, proto - pokud jste byli na PCR testu, vyčkejte na jeho výsledek, i kdyby dítě mělo dojet na tábor později a nesnažte se ho prosíme nahradit testem antigenním.

 

U žádného z táborů ( ani u 7-mi denního, ani u 10-ti denního) rovněž NEAKCEPTUJEME SAMOTESTY  provedené doma či na místě a dítě NEBUDE NA TÁBOR PŘIJATO!

 

Jak výše vidíte, možností je vícero, nicméně čtěte pozorně následující důrazná doporučení: Jednoznačným cílem těchto doporučení je, že NECHCEME a NEBUDEME děti na táboře přetestovávat, znamená to zásah do organizace tábora, do programu, a z vlastní zkušenosti, i ze zkušenosti škol víme, že antigenní testy mohou někdy vykázat falešnou pozitivitu, což by vedlo ke zbytečnému umístění dítěte na izolaci a jeho odvozu z tábora často jen proto, aby se pak PCR kontrolním testem prokázalo, že test byl chybný.

 

 

PCR i antigenní testy mají děti zdarma

Každý občan má nárok na určitý počet testů zdarma. Ministerstvo navíc prodloužilo lhůtu pro PCR test uznávaný pro letní tábory na sedm dní. Prosíme, držte se našich doporučení, jednání s vládou, na kterým jsme se také přímo podíleli byla dlouhá a složitá a výsledkem je tento, podle nás přijatelný kompromis. Výše uvedená doporučení jsou plně v souladu s doporučeními Ministerstva zdravotnictví České republiky a Asociace dětské rekreace ČR. Doklad o provedeném testování nebo Potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 nebo Doklad o očkování vezměte prosím na nástup s sebou, tedy přesněji řečeno ve všech uvedených případech jeho kopii, kterou nám zde necháte.

Testovací kapacity v ČR jsou dostatečné, pokud byste vhodný termín nenašli v místě vašeho bydliště, pak doporučujeme např. síť soukromých laboratoří  https://rezervace.aeskulab.cz/ nebo jakoukoliv jinou soukromou síť odběrových míst.

 

Děti, které zůstávají na více turnusů po sobě

 

U dětí, které u nás zůstávají  na dva různé turnusy za sebou jdoucí, provedeme přetestování ve středisku na naše vlastní náklady, protože v tomto případě chceme ušetřit rodičům cestu k nám na středisko.

 

 

Přečteno: 7230x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS