BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Dětské tábory na Březové historie II

V minulém díle našeho seriálu o historii letních dětských táborů na Březové jsme se věnovali období předrevolučnímu a 90-tým letům minulého století. Jaká ale byla dovodobá historie dětských táborů na Březové?

Dětské tábory nové generace jako vize, zážitek jako cíl

Vysnili jsme si, jak by měly letní dětské tábory vypadat. A přesně jsme věděli, jaké dětské tábory rozhodně dělat nechceme a také, že nechceme dělat letní dětské tábory ve vybydleném středisku, jak to dělá většina ostatních. Nechceme, aby jedinou atrakcí byl otrhaný kopačák a dvě zrezivělé fotbalové branky. Chtěli jsme již od počátku vybudovat úžasný areál, který dá slovnímu spojení dětský tábor úplně nový smysl. A tak započaly velké investice, velké vymýšlení témat, hledání po celém světě, jak dětské tábory dělají ostatní.

Inspiraci pro dětské tábory hledáme nejdříve v zahraničí

V České republice totiž bylo kvalitní inspirace velmi pomálu. Všichni dělali dětské tábory vlastně stejně a to jsme v žádném případě nechtěli. Hodně nás zpočátku inspirovalo Rakousko a Německo, ne snad přímo v oblasti letních dětských táborů, ale spíše v oblasti zážitkových parků, zážitkové pedagogiky, výchovy prožitkem, ale především všudypřítomné kvality, serióznosti, pracovitosti a neustálého zlepšování se.

Dětské tábory pro všechny

Spektrum našich letních táborů prošlo opravdu dynamickým vývojem. Každý rok přibývala nová a nová témata, rozšiřovaly se věkové skupiny a tento vývoj neustále pokračuje, stále se každý rok objevují nová a nová témata, přičemž žádné staré téma letních dětských táborů se neruší. V tuto chvíli můžeme říci, že v oblasti dětských táborů pokrývá resort Březová snad všechny myslitelné dětské zájmy, koníčky, sny a fantazie. Není snad téma, které by nebylo v našich táborech obsaženo.

O tématech dětských táborů příště

Příště si povíme něco právě o tématech letních táborů, respektive o tom, jak se snažíme, abychom v každém tématu byli nejlepší. Dnes si v přiložené fotogalerii můžete prohlédnou 15 let budování největšího střediska dětských táborů v ČR, Březové, aneb jak se z rozpadlého starého střediska stal nejznámější resort. Fotografie zachycují 15 let trvalé a velmi tvrdé práce, často na hranici našich finančních i fyzických možností, v horkém létě ale i v 20-ti stupňových mrazech. 15 let postupu krok za krokem ke splnění našich snů, plánů a vizí dělat nejlepší dětské tábory v tom nejlepším zázemí.

Máte už rezervaci na tábor?

Dětské tábory na březové jsou každoročně vyprodány dříve a dříve. proto, pokud chcete vybrat ten nejlepší dětský tábor, je v tuto chvíli ten nejlepší čas pro vyplnění přihlášky. Zde je několik důležitých odkazů pro přihlášku na letní tábor a správný výběr tábora.

Přečteno: 1008x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS