BŘEZOVÁ letní tábory

Největší zážitkový park v ČR
Outdoor Resort

Moderní pojetí letních táborů - je to špatné?

Často se setkáváme s názory, že letní tábor by měl být uprostřed lesa, bez elektřiny a v podsadových stanech a že moderní pojetí - letní tábory pořádané v novém zázemí plném zážitkových aktivit vybudovaném právě pro děti

Letní tábory klasické vs. moderní

I letos se k nám dostávají názory, že pojetí letních táborů STAN vůbec není správné...Že správný letní tábor má být uprostřed lesa, v podsadových stanech a bez elektřiny.

My proti tomuto názoru rozhodně nic nemáme, sami jsme na stejných letních táborech vyrůstali, mnozí jsme na nich trávili i 4 týdny vkuse...

I v současné době jsou organizace, které tyto letní tábory nabízí, jedná se převážně o skaut, různé tábornické a turistické oddíly, sportovní oddíly apod.

Zásadní rozdíl je ale ten, že děti, které na tábory v lese chtějí jezdit, celoročně navštěvují některý oddíl, kroužek apod., kde se věnují rozmanitýma aktivitám a dovednostem, mají zde již spoustu kamarádů a jsou na tento styl zvyklí.

Letní tábor jako jednorázová akce

Nicméně většina dětí i rodičů volí letní tábor jako jednorázovou (leč opakující se) akci. Děti přes rok netráví zrovna hodně času v přírodě, neumí rozdělat (ani udržet, na tož na něm uvařit) oheň, neznají se s dětmi, které na letní tábor vyrazí společně s nimi.

Spojuje je pouze zájem o dané téma letního tábora.

A tohoto zájmu se snažíme využít, snažíme se jej podpořit rekvizitami, kostýmy, napínavým příběhem, snažíme se v dětech vzbudit zájem o jiné věci než jsou sociální sítě a telefony, na kterých by jinak trávily 24 hodin denně.

Pomocí zážitků a propracovaného programu se snažíme navodit ideální atmosféru, které strhne i ty největší počítačové závisláky.

Názor na letní tábory is udělejte sami, ale my jsme přesvědčeni, že by si měl každý vybrat to, co mu vyhovuje - ať je to letní tábor v lese nebo ten v zážitkovém resortu

Přečteno: 120x
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding
Vysokolanové centrum
Lezecká stěna
Lukostřelba
Bungee-trampolína
Bungee-running
Démonická lanovka
Skok do prázdna
Free fall
Nízká lana
Rafty
Airsoft
Armygame
Paintball
Týmpark
Jákobův žebřík
Larp
Koně
Čtyřkolky
Bazén
Noční hra
Večerní program
Sportoviště
GPS